08 lipca 2011 22:24

Wyjazd do Niemiec

25 marca grupa młodzieży z Zespołu Szkół Katolickich św. Ojca Pio w Zamościu wróciła z tygodniowego pobytu w Niemczech, w miejscowości Bueren.  Był to już drugi wyjazd zagraniczny  młodzieży z tej szkoły. Pierwsza wizyta miała miejsce 25 września 2010 roku w Steinkjer, w  Norwegii. Zespół Szkół Katolickich św. Ojca Pio w Zamościu wraz ze szkołami z Norwegii, Niemiec oraz Turcji przystąpił do wspólnego projektu pt.: „Energieressourcen fuer die gemeinsame Zukunft”. Projekt ten jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Comenius LLP. Celem tego projektu jest ukazanie znaczenia odnawialnych źródeł energii w dzisiejszym świecie. Młodzież podczas wspólnych spotkań wymienia się swoimi doświadczeniami, poznaje kulturę innych narodów oraz doskonali swoje umiejętności językowe. Wszystkie prace uczniowie przygotowują w języku angielskim i niemieckim. Wyjazdy takie dają ogromną szansę promowania własnego regionu, kraju i szkoły. W dniach 19-24 września 2011 roku w zamojskich szkołach katolickich odbędzie się kolejne spotkanie szkół partnerskich, a za rok wszyscy spotkają się w Mersin, w Turcji.