08 lipca 2011 22:20

Mistrzowie Ortografii 2011

W roku 2011 drużyna z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu w składzie: Wiktoria Tymosz (klasa IV), Magdalena Szamik (klasa V) i Krzysztof Łoza (klasa VI) zdobyła I miejsce i tytuł Mistrzów Ortografii w konkursie ortograficznym dla szkół podstawowych. Konkurs ten jest organizowany od czterech lat. Organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Składa się z dwóch części: pisanego indywidualnie dyktanda oraz rozgrywek drużynowych. Szkoła katolicka startowała w konkursie już po raz czwarty. Tegoroczny sukces nie jest pierwszym na jej koncie. W pierwszym konkursie Justyna Bojar (obecnie uczennica klasy III A Katolickiego Gimnazjum im. św. Ojca Pio w Zamościu) zdobyła tytuł Arcymistrza Ortografii - najlepiej zaprezentowała się indywidualnie, a rok później Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Ojca Pio w Zamościu zajęła II miejsce drużynowo. Sukcesy uczniów Szkoły św. Ojca Pio to owoc ich talentu, ciężkiej pracy oraz doskonałego przygotowania przez nauczyciela języka polskiego.