27 czerwca 2011 14:49

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Katolickich św. Ojca Pio w Zamościu odbyło się w dwóch etapach. We wtorek 21 czerwca 2011 roku odbyła się uroczystość szkolna o tajemniczej nazwie OGRÓD TALENTÓW. Było to swoiste podsumowanie kończącego się kolejnego roku szkolnego ze szczególnym zwróceniem uwagi na docenienie różnych talentów i sukcesów uczniów w konkursach oraz olimpiadach przedmiotowych. ,,W naszych szkołach – mówi dyrektor zespołu ks. Robert Strus – każdy rok szkolny podsumowujemy w ten sposób. Jednak tegoroczny OGRÓD TALENTÓW nabiera szczególnych barw, ponieważ rok szkolny 2010/2011 został ogłoszony przez MEN Rokiem Odkrywania Talentów. Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie w tym roku odnieśli wiele przeróżnych sukcesów na polu dydaktycznym, ale najwięcej radości daje nam zaangażowanie naszych wychowanków w wolontariat, szkolne koło CARITAS, harcerstwo oraz entuzjazm, z jakim uczestniczą w różnych akcjach charytatywnych”.

Drugim etapem była uroczysta Msza św. w kościele św. Brata Alberta oraz rozdanie świadectw uczniom w budynku szkoły. Mszy św. przewodniczył Ks. Bp Wacław Depo – Pasterz Kościoła Zamojsko-Lubaczowskiego. W homilii przypomniał uczniom o najważniejszych zadaniach, jakie czekają ich podczas wakacji jako uczniów katolickiej szkoły. Codzienna modlitwa i niedzielna Eucharystia to obowiązki, które nie tylko nie zakłócają wakacyjnego odpoczynku, ale sprawiają, że jest on przeżywany w obecności Boga, co staje się źródłem prawdziwej radości.