Ogólnopolska akcja WSiP "Wielka mapa Polski"

"Wielka mapa Polski" to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, skierowana do nauczycieli oraz uczniów klas I-III. Jej celem jest poznawanie przez uczniów walorów turystycznych naszego kraju poprzez wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami z całej Polski.

W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego do akcji przystąpili uczniowie klasy III wraz z wychowawcą. W ciągu ostatnich kilku miesięcy dzieci wysłały do szkół partnerskich kilkadziesiąt widokówek prezentujących zabytki i atrakcje turystyczne Zamościa oraz Roztocza. Przy okazji doskonaliły umiejętność pisania pozdrowień oraz poprawnego adresowania kartek pocztowych. Wiele radości sprawiły uczniom pocztówki otrzymane od rówieśników z różnych zakątków Polski.
Dzięki materiałom edukacyjnym udostępnionym przez WSiP w ramach tej akcji uczniowie wciąż poznają miejsca, które warto odwiedzić. Wirtualnie zwiedzają różne regiony naszej ojczyzny, poznają związane z nimi tradycje, legendy, stroje i tańce ludowe, lokalne przysmaki, parki narodowe i rezerwaty przyrody, zabytki i inne miejsca, które warto zobaczyć. Dzieci twierdzą, że jest to doskonałe przygotowanie do zbliżających się wakacji.