Koncert wiosenny

29 kwietnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspaniałym wydarzeniu muzycznym, jakim okazał się koncert wiosenny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna". Dzieci zapoznały się ze zwyczajami i obrzędami ludowymi związanymi z nadejściem wiosny oraz z przypadającymi na tę porę roku Świętami Wielkanocnymi: topieniem Marzanny, chodzeniem z gaikiem czy z kogucikiem oraz ze śmigusem-dyngusem. Miały okazję posłuchać ludowych przyśpiewek i obejrzeć wykonane w barwnych strojach regionalnych tańce z Podlasia, Lubelszczyzny, Rzeszowszczyzny, z rejonu Łowicza i Opoczna. Bardzo spodobał się też uczniom krakowiak oraz polka warszawska.

Uczestnicy koncertu mieli okazję wzięcia udziału w wiosennych konkursach na najpiękniejszy gaik, Marzannę oraz najbardziej pomysłowy strój wiosenny. W dwóch ostatnich kategoriach nasi uczniowie odnieśli wymierne sukcesy: dzieci z klasy IIb zajęły pierwsze miejsce w konkursie na Marzannę, zaś trzecioklasiści - pierwsze miejsce w kategorii "wiosenne przebranie". Dziękujemy rodzicom, którzy przyczynili się do tych osiągnięć, przygotowując niezwykle pomysłowe stroje dla swoich pociech oraz pomogli w skonstruowaniu okazałej figury "Miss Marzeny".
Wyjazd do Zamojskiego Domu Kultury, gdzie odbył się koncert, zorganizowała p. Ewa Szamik, zaś dziećmi opiekowały się panie: Joanna Misztal, Monika Sowa, Krystyna Wojtak i Aneta Skiba.