"Chcemy się poznać" część III

6 maja uczniowie klasy IB wzięli udział w trzecim już spotkaniu z nauczycielami z ośrodka OREW w Zamościu. Pani Anna Małecka, Pani Agata Krzemińska  oraz  Pan Piotr Greszta wykonali z uczniami pomoce sensoryczne.

Przedmioty, które wykonały dzieci to grzechotki, gniotki czy butelki z kolorową wodą i ozdobami. Zabawki sensoryczne to zabawki, które mają za zadanie stymulować rozwój fizyczny i umysłowy dziecka. Działają na różne zmysły: wzrok, dotyk, słuch, węch, nawet smak. Mogą mieć ciekawe faktury (do ich produkcji wykorzystywane są specjalne materiały), najczęściej mają też nieprzypadkowo dobrane kolory, zawierają świecące lub błyszczące elementy, wydają ciekawe dźwięki, mogą też pachnieć. Dzieci były pochłonięte i zaciekawione pracą.

Na zakończenie zajęć Pani Dyrektor Beata Wojczuk wręczyła uczniom dyplomy. Dziękujemy za ciekawie spędzony czas. Z niecierpliwością odliczamy dni do kolejnego spotkania w czerwcu.

Anna Czuba- Brzozowska