„Zwyczaje Świąt Wielkanocnych”

11 kwietnia br. uczniowie klas 1-2 przy ulicy Dembowskiego uczestniczyli w zajęciach prowadzonych  przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu. Nasza szkoła już od kilku lat kontynuuje ścisłą współpracę z wyżej wymienioną instytucją. Nasi najmłodsi uczniowie mogli usłyszeć wiadomości związane z obyczajami świątecznymi, porozmawiać o symbolice potraw święconych w Wielką Sobotę. Dzieci usłyszały krótkie opowiadanie związane z dniami poprzedzającymi dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy technicznej, baranka. Uczniowie klasy 2b w imieniu wszystkich uczniów przygotowali oraz wręczyli upominek wyrażający wdzięczność za wspólne spotkanie oraz przekazane wiadomości.

Joanna Misztal