„Filharmonia dziecięca” w Państwowej Szkole Muzycznej

14 marca br. uczniowie klas I-III Katolickiej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w bezpłatnym 60-minutowym koncercie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.

To już po raz piąty nasi uczniowie biorą udział w cyklicznych, corocznych spotkaniach filharmonii dziecięcej podczas, których można usłyszeć szereg instrumentów, poznać ich krótką historię oraz brzmienie w wykonaniu m.in. uczniów z naszej społeczności szkolnej.

Wśród wykonawców zaczynając od najmłodszych należy wymienić Darię Winnicką, uczennicę klasy II b, która zagrała na fortepianie. Piotra Pikora,  ucznia klasy II b, który zaprezentował grę na ksylofonie. Weronikę Majdan oraz Oliwię Tchórz, uczennice klasy VI b, które zagrały na skrzypcach. Podczas koncertu zagrali inni wykonawcy m.in. na altówce, gitarze, wiolonczeli, trąbce, flecie poprzecznym oraz akordeonie.

Wykonywane utwory przenosiły słuchaczy w różne miejsca oraz tworzyły aurę zróżnicowanych nastrojów i emocji. Bezcenny czas spędzony z „żywą” muzyką przeniósł nas w świat nut, dźwięków oraz ogromu pracy, ćwiczeń jaki każdy wykonawca musiał włożyć w prezentowany utwór.