Tutaj powinien być opis

Warsztaty "Chcemy się poznać"

26 lutego uczniowie klasy IB wraz z wychowawczynią Panią Anną Czuba- Brzozowską uczestniczyli w warsztatach "Chcemy się poznać". Warsztaty zostały przygotowane przez Panią Annę Małecką oraz Panią Agatę Krzemińską. Obie Panie pracują w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Zamościu.
Celem warsztatów było rozbudzenie wśród dzieci świadomości społecznej na temat niepełnosprawności,  przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z różnorodnością społeczeństwa, pokazanie dzieciom, że czas spędzony z dziećmi niepełnosprawnymi może być fajna zabawą.
Pierwsze spotkanie przybliżyło dzieciom sposób reagowania na zmysły, dzieci wcielały się w rolę  niepełnosprawnych, same przekonały się jak w różny sposób dzieci niepełnosprawne poznają świat. Warsztaty wypadły rewelacyjnie. Dzieci były podekscytowane, ciekawe, reagowały na wiele bodźców. Pani Ania i Pani Agata były świetnie przygotowane, miały szereg pomocy dydaktycznych. Wszystko było dla dzieci nowe, interesujące, działało na ich wyobraźnię. Dzieci poprzez te warsztaty poznały sposób poznawania świata przez dzieci niepełnosprawne. Uświadomiły sobie, że to, co dla nich jest łatwe dla innych bywa trudne, a nawet męczące.
Takie zajęcia są bardzo potrzebne, uczą empatii i akceptacji. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
Nasze zajęcia zostały pokazane w Panoramie Lubelskiej. Można je obejrzeć pod linkiem: https://lublin.tvp.pl/1502451/panorama-lubelska lub wysłuchać w Katolickim Radiu Zamość: https://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/9282,krzysztof-rysak-anna-malecka-agata-krzeminska-anna