Wizyta w stolicy

Uczniowie naszej szkoły udali się 29 stycznia na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem zwiedzania była wizyta w Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza 17, gdzie uczniowie mieli okazję poznać nieznane innym widzom, na co dzień kulisy telewizji. Podczas oprowadzania pan przewodnik opowiedział jak wygląda praca reżysera, pokazał studia nagrań TV Polonia i prognozy pogody, pomieszczenia reżyserskie, dekoratornię, salę nagrań. Najciekawszym punktem była wizyta w studio nagrań do programu „Pytanie na śniadanie”, które w przepięknej świątecznej dekoracji wyglądało bajkowo. Uczniowie mieli też możliwość zwiedzenia muzeum, w którym znajdowały się eksponaty z początków powstania telewizji np. najstarsze telewizory i kamery czy też lalki z bajek jak Jacek i Agatka, Kulfon i Monika oraz różne kostiumy.

Po zakupie pamiątek uczniowie udali się na spacer uliczkami warszawskiej starówki. Pan przewodnik przybliżył wszystkim historię miasta i najważniejszych zabytków. Podziwiając uroki stolicy w zimowej scenerii uczniowie mogli też zobaczyć miejsca, na których odbywają się najważniejsze uroczystości państwowe.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie po ciepłym posiłku wszyscy udali się do miejsca wystaw, aby samodzielnie poznać tajniki nauki. Każdy sam mógł dotknąć, sprawdzić, zaobserwować i doświadczyć wielu zjawisk z dziedziny przyrody, fizyki, czy chemii.

Opiekunami uczniów był pan Waldemar Wolanin, pani Marianna Ferens, pani Agnieszka Ostasz oraz pani Elżbieta Michałkiewicz.