Czytamy przedszkolakom

Nasza szkoła już od kilku lat kontynuuje współpracę z Przedszkolami Miejskimi w Zamościu. Oprócz Dni Otwartych przeprowadzanych przez naszych nauczycieli również i nasi najmłodsi uczniowie udają się do pobliskich przedszkoli i przybliżają przedszkolakom świat książki i teatru.

20 grudniu br. grupa uczniów uczęszczających na zajęcia dodatkowe, spotkania literacko-plastyczne ze szkoły podstawowej z teatrzykiem „Świąteczny czas” udała się do Przedszkola Miejskiego nr 14. Uczniowie pod opieką wychowawcy klasy 2b, pani Joanny Misztal napisali oraz zilustrowali sztukę wzorując się na teatrzyku kamishibai.

W drewnianej skrzyni została umieszczona historia stworzona przez grupę 8- letnich uczniów:  Emilię Partykę, Karolinę Całkę, Agatę Król, Zuzannę Momot, Marię Majkut, Martynę Palikot oraz Darię Winnicką. Autorzy oraz twórcy ilustracji sami odczytywali swój fragment utworu, który w całości stworzył pouczającą historię mówiącą o tym, co jest najważniejsze w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Podsumowaniem spotkania była rozmowa z poszczególnymi grupami przedszkolnymi, którą również prowadzili sami uczniowie szkoły katolickiej. Z całą pewnością, był to czas pokonania tremy i emocji przez naszych uczniów, którzy po raz pierwszy zaprezentowali swój utwór w przedszkolu.