Bombki i ozdoby choinkowe

Początek grudnia w naszej szkole rozpoczął się wyjazdami do fabryki bombek i ozdób choinkowych. W czasie przedświątecznym wszyscy duzi i mali choć na chwilę chcą poczuć się jak dziecko w wyśnionej krainie św. Mikołaja...

3.12.2018 r. blisko 40 osób ze starszych klas od VI do III gim. wyjechało do Sandomierza i Nowej Dęby. Uczniowie i ich opiekunowie p. Małgorzata Ostapińska-Wędzina, p. Aleksandra Flak, p. Monika Zawiślak i ks. dyrektor Mariusz Skakuj zobaczyli m.in. katedrę, kościół św. Jakuba, wąwóz królowej Jadwigi, zamek, Ucho Igielne, Bramę Opatowską, rynek z ratuszem.

Wizyta w Zbrojowni Rycerskiej bardzo interesujcym miejscu, gdzie można było przymierzyć zbroję lub wziąć do ręki szablę albo miecz i poczuć się jak średniowieczny rycerz również na wszystkich zrobiła wielkie wrażenie. Kolejno uczestnicy wycieczki udali się doo Nowej Dęby, gdzie zwiedzili fabrykę bombek. Uczestniczyli również w warsztatach malowania bombek; mieli szansę stworzenia własnej niepowtarzalnej bombki. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci bombki z imieniem.

Dzień później, 4.12 uczniowie klas pierwszych i drugiej udali się na wycieczkę do Ulanowa i Nowej Dęby. W Ulanowie wzięli udział w tradycyjnych uroczystościach flisackich i zwiedzili muzeum. Następnie pojechaliśmy do Nowej Dęby, do fabryki bombek choinkowych. Podobnie jak ich starsi koledzy, wzięli również udział w warsztatach robienia bombek, oglądali proces malowania i ozdabiania dekoracji świątecznych, a następnie każdy z nas sam wykonał bombke dla siebie. Wycieczka była pełna wrażeń i emocji. Opiekę nad dziećmi sprawowała Pani Anna Czuba- Brzozowska, p. Aneta Skiba i p. Monika Sowa.