Mikołajkowe wyjście klasy 2b

6 grudnia br. uczniowie klasy 2B szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez archeologa. W oparciu o wystawę „Zamojszczyzna w pradziejach i wczesnym średniowieczu” uczniowie wzięli udział w zajęciach opartych na ozdobach w ubiorze społeczności gockiej (I-IV w.). Uczniowie dowiedzieli się, że nieodłącznym elementem stroju męskiego były zapinki służące do spinania płaszczy oraz paski. Natomiast kobiet bransolety i korale z licznych paciorków szklanych i bursztynowych.

Podsumowaniem zajęć było przygotowanie przez każdego ucznia naszyjnika z modeliny, odtworzonego ze wzoru paciorków szklanych z tamtych czasów.

Na zakończenie zajęć wręczyliśmy „upominek od Świętego Mikołaja” dla pani prowadzącej warsztaty przygotowany przez uczniów pod kierunkiem wychowawcy, Joanny Misztal.