Dzień Otwarty dla Przedszkola Miejskiego nr 8

3 grudnia br. w Katolickiej Szkole Podstawowej odbył się Dzień Otwarty dla grupy sześciolatków  i pięciolatków z Przedszkola Miejskiego  nr 8 w Zamościu. Dzieci uczestniczyły w trzech  30- minutowych spotkaniach w budynku szkoły przy kościele św. Brata Alberta.

Warsztaty teatralne prowadzone przez panią Małgorzatę Ostapińską- Wędzinę, nauczyciela języka polskiego,  umożliwiły dobre spożytkowanie energii oraz potrzeby ruchu dla najmłodszych:). Dzieci wzięły udział w licznych zabawach oraz ćwiczeniach rozwijających ekspresję ciała i ćwiczeniach usprawniających dykcję. Odgrywały scenki do usłyszanego tekstu i naśladowały swoje gesty w parach w zabawie luster. Ponad to usłyszały co to jest teatr i na czym polega zawód aktora.

Robotyka, czyli zajęcia z robotem mBot prowadzone przez pana Karola Kołcona, nauczyciela przedmiotów ścisłych w naszej szkole. Zajęcia były bardzo ciekawe i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Miały formę pogadanki i pokazu na temat zastosowania robotów w otaczającym nas świecie. Dzieciom została przybliżona praca robotów przemysłowych, robotów w medycynie, w transporcie, w gospodarstwie domowym oraz w rolnictwie. W drugiej części spotkania grupy przedszkolne mogły praktycznie zobaczyć budowę, komunikację oraz możliwości robota mBot, zaprezentowane na wyznaczonym torze. Można było zauważyć, że nie tylko chłopcy są zainteresowani techniką, która będzie towarzyszyła i pomagała człowiekowi z przyszłości.

Warsztaty fotograficzne prowadzone przez panią Elżbietę Michałkiewicz, nauczyciela zajęć technicznych oraz języka niemieckiego. Podczas nich dzieci zapoznały się z historią fotografii oraz zobaczyły praktyczne wykorzystanie aparatu, światła oraz czasu. Przedszkolaki wybierały sobie maskotki i zostawały modelami. Najciekawsze zdjęcia zostaną niebawem obrobione przez uczniowską sekcję fotograficzną i przekazane na pamiątkę sześciolatkom. W przeprowadzeniu zajęć pomogli chętni uczniowie Katolickiego Gimnazjum: Aleksandra Kucyk oraz Julia Maroszek.

Zorganizowane spotkania przeprowadzone w miłej atmosferze oraz oparte w szczególności na zabawie niosły ze sobą duży pokład informacji, wiedzy, jak i  przykłady postaw przydatnych w życiu codziennym.

Zaproszeni goście ze społecznością szkolną uczestniczyli we wspólnej modlitwie różańcowej, a na pamiątkę dzisiejszego spotkania każdy z uczestników otrzymał upominek, ozdobę świąteczną z masy porcelanowej. Upominki zostały własnoręcznie przygotowane przez uczniów klasy 2b pod kierunkiem wychowawcy, Joanny Misztal.