Wizyta górnika

W środę 14 listopada w naszej szkole gościliśmy górnika, inżyniera gazownictwa pana Sylwestra Gac. Uczniowie klas II mieli okazję zapoznać się  z pracą, jaką wykonuje górnik wydobywający  gaz ziemny.  Pan Sylwester przybył w pełnym galowym umundurowaniu. Dzieci zadawały wiele pytań o wszystko co jest związane z zawodem górnika, a także o wszystkie elementy stroju galowego, czy też koloru pióropuszy na czapce.

Odpowiedzi na te pytania świetnie zobrazowała zaprezentowana prezentacja multimedialna przygotowana przez gościa. Dzieci dzięki wizycie pana Sylwestra dowiedziały się skąd wydobywany jest gaz ziemny, jak należy zachowywać się w sytuacji, kiedy wyczujemy gaz w pomieszczeniu.

Punktem kulminacyjnym było wykonanie przez uczniów własnych kuchenek gazowych oraz opowiedzenie z czego się składają. Na koniec uczniowie otrzymali drobne upominki i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.