100 Rocznica Odzyskania Niepodległości - Akademia

Społeczność Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio w ubiegły piątek 9.11.2018r. uczciła 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

O godz. 9.00 wszyscy spotkali się w kościele pw. Brata Alberta w Zamościu, by podczas uroczystej Mszy Świętej modlić się w intencji Ojczyzny. Mszę świętą uświetnił śpiew nowo powstałej scholii. W obecności sztandaru szkoły, po Mszy odbył się jubileuszowy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu najstarszych uczniów szkoły.

Widowisko nosiło tytuł "Pociąg do przeszłości" i zaprezentowało trudne dla historii Polski wydarzenia, które jednak przywiodły naród do odzyskania wolności w 1918r.

Tego dnia również po powrocie do szkoły wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy obsługi odśpiewali 4 zwrotki hymnu. Mamy nadzieję, że obchody tej bardzo ważnej dla Polaków rocznicy pozostaną w pamięci wszystkim na długo.