Uroczysta akademia z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości u najmłodszych

W przeddzień 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, 8 listopada 2018 r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. W pięknie udekorowanej przez panią Anetę Skibę auli zgromadzili się uczniowie klas I-III wraz z dyrekcją szkoły i rodzicami.

Dzieci z klasy II a przygotowani przez wychowawczynię, panią Krystynę Wojtak, w okolicznościowym montażu słowno-muzycznym i multimedialnym ukazali piękno ojczystej poezji i pieśni patriotycznej. Wyrazili w nim przywiązanie do historii, dumę z przynależności do narodu polskiego, szacunek do wartości, o które walczyli nasi przodkowie oraz przywiązanie do tradycji chrześcijańskich.

Uroczystość przebiegająca w podniosłej atmosferze dostarczyła wszystkim obecnym wielu wzruszeń. Każdy z uczestników świadomie i godnie uczcił wyjątkowe w tym roku Narodowe Święto Niepodległości.