Trzecioklasiści na wycieczce w lesie

W piątek 19 października trzecioklasiści wraz z wychowawcą udali się na wycieczkę dydaktyczną do pobliskiego lasu. Podczas zajęć w terenie dzieci utrwaliły wiadomości o rodzajach lasów i ich warstwowej budowie. Poznały organizmy charakterystyczne dla poszczególnych pięter roślinności leśnej, wysłuchały ciekawostek na temat drzew iglastych i liściastych, grzybów oraz zwierząt żyjących w lesie.Prowadziły obserwacje przyrodnicze oraz pomiary temperatury powietrza, rozpoznawały oznaki jesieni, wykonywały notatki i rysunki, które z pewnością pozwolą im usystematyzować zdobytą wiedzę. Był też czas na wspólne zabawy zręcznościowe i integracyjne.

Na zakończenie uczniowie udali się do Rezerwatu Susła Perełkowatego "Hubale" i zapoznali się z informacjami o tym chronionym gryzoniu. Wspaniała słoneczna pogoda sprawiła, że wycieczka była  bardzo udana.