Pasowanie uczniów klasy IB

16 października uczniowie klasy IB zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów i pasowani na pierwszoklasistów. Uroczystość miała charakter patriotyczny i podniosły, została połączona z ważną dla Polaków datą, a mianowicie wyborem kardynała Karola Wojtyły na papieża. Uczniowie klasy IB recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a także zatańczyli krakowiaka.  Jako, że klasa IB jest klasą dwujęzyczną dzieci recytowały wiersze  i śpiewały także w języku angielskim. Całość dopełniła prezentacja multimedialna, na której dzieci wspominały swoje najmłodsze lata. Wszystkie dzieci wykazały się piękną postawą i sprawiły wiele radości rodzicom i wychowawczyni. "Ślubuję, że nie zawiodę"- takie słowa wypowiadali  uczniowie w czasie uroczystości Pasowania na ucznia. Aktu pasowania – poprzez dotknięcie uczniowskiego ramienia wielkim ołówkiem – dokonała  Pani Dyrektor –Ewa Muzyka, a wychowawczyni klasy pierwszej – pani Anna Czuba- Brzozowska wręczyła zadowolonym pierwszakom dyplomy i prezenty. Przedstawiciele klasy pierwszej podziękowali za przyjęcie do szkolnej gromady i obiecali, że przyrzeczenia dotrzymają. Po uroczystości wszyscy udali się do sali nr 5 szkolnej na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Życzymy pierwszakom wielu sukcesów w nauce, uśmiechu oraz wytrwałości w pokonywaniu trudności.

Anna Czuba- Brzozowska