Quo vadis? Edukacjo!

W Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2018, w ubiegłą niedzielę uczniowie i nauczyciele, pracownicy oświaty, a także inne osoby związane z szeroko pojętą  edukacją obchodzili swoje święto.

W tym czasie nauczyciele mieli okazję usłyszeć wiele dobrych słów, by ich myśli i marzenia urzeczywistniły się, by mieli siłę razem podążać tą, wymagającą obustronnych poświęceń, drogą; by służba drugiemu przynosiła owoce. Nauczyciel z powołania jest najpilniejszym uczniem, a uczeń jest też nauczycielem, ponieważ edukacja to obustronna relacja i tylko wtedy ma sens, gdy dwie strony podążają w tym samym kierunku.

Tego dnia kościele pw. św. Brata Alberta w Zamościu sprawowana była msza święta. Obecni ks. Piotr Brodziak dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego, ks. Robert Strus duszpasterz nauczycieli, ks. Mariusz Skakuj dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio z siedzibą w Zamościu i ks. Marek Mazurek proboszcz tej parafii modlili się w intencji wszystkich nauczycieli, uczniów i pracowników oświaty oraz za założycieli Szkół Katolickich w Zamościu. Ksiądz Robert Strus w homilii podkreślił, że wychowanie nie ma miejsca jedynie w szkole, jednocześnie zaznaczył również, że w Polsce nie brakuje dobrych, zaangażowanych pedagogów. Wspólna modlitwa połączyła wszystkich włączających się w dzieło edukacji. Obecnością zaszczycili: Andrzej Wnuk Prezydent Miasta Zamościa, Agnieszka Kowal dyrektor Wydziału Oświaty, Artur Gontarz kierownik LSCDN, Bogdan Leszczuk konsultant LSCDN; Maria Gmyz, Irena i Mieczysław Brzyscy – współzałożyciele  Szkół Katolickich, Dorota Mach dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu.

Na zakończenie zgromadzeni mieli okazję obejrzeć montaż słowno-muzyczny o Ojcu Pio-wyjątkowym świętym, który przedstawili uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio, przygotowany przez p. Małgorzatę Ostapińską-Wędzinę, oprawę muzyczną, chór i solistów wokalnych oraz instrumentalnych przygotowała p. Justyna Oleksińska, a dekoracje p. Ewa Wolanin.

Monika Zawiślak