"Niepodległa" w Bibliotece Pedagogicznej

Niepodległa ... to warsztaty, które odbyły się w październiku 2018 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu w ramach projektu "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo...”. Uczestniczyły w nich uczniowie  klas I - III Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Ojca Pio w Zamościu. Każda klasa pod opieką swojego wychowawcy wzięła udział w bezpłatnych, 45-minutowych spotkaniach według następującego porządku:

- 3 października pod opieką pani Ewy Szamik, klasa 3,

- 4 października pod opieką pani Moniki Sowy, klasa 1a ,

- 9 października pod opieką pani Krystyny Wojtak, klasa 2a,

- 10 października pod opieką pani Anny Brzozowskiej-Czuby, klasa 1b,

- 17 października pod opieką pani Joanny Misztal, klas 2b.

Warsztaty rozpoczęły się krótką rozmową połączoną z projekcją filmu na temat symboli narodowych. Z legendy o Lechu, Czechu i Rusie dzieci dowiedziały się jak powstało państwo polskie. Na zakończenie zajęć uczestnicy wykonali własne kotyliony, bądź pokolorowały godło. Spotkania dla każdej z klas zorganizowała pani Joanna Misztal, koordynator współpracy z Biblioteką Pedagogiczną na szczeblu klas I-III.