Tutaj powinien być opis

Dzień Otwarty dla Przedszkola Miejskiego nr 14

27 września br. w Katolickiej Szkole Podstawowej odbył się Dzień Otwarty dla grupy sześciolatków z Przedszkola Miejskiego nr 14, znajdującego się nieopodal naszej szkoły na ul. Olchowej 11.

Dzieci uczestniczyły w trzech 30- minutowych spotkaniach w budynku szkoły przy kościele św. Brata Alberta w Zamościu. Atrakcyjne zajęcia, dobrze wyposażone sale, kolorowe korytarze oraz wspaniała atmosfera umiliły pobyt grupom przedszkolnym w naszej placówce.

Robotyka, czyli zajęcia z robotem mBot prowadzone przez pana Karola Kołcona, nauczyciela przedmiotów ścisłych w naszej szkole. Zajęcia były bardzo ciekawe i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Miały formę pogadanki i pokazu na temat zastosowania robotów w otaczającym nas świecie. Dzieciom została przybliżona praca robotów przemysłowych, robotów w medycynie, w transporcie, w gospodarstwie domowym oraz w rolnictwie. W drugiej części spotkania grupy przedszkolne mogły praktycznie zobaczyć budowę, komunikację oraz możliwości robota mBot, zaprezentowane na wyznaczonym torze. Można było zauważyć, że nie tylko chłopcy są zainteresowani techniką, która będzie towarzyszyła i pomagała człowiekowi z przyszłości.

Zajęcia plastyczne, które z kunsztem przygotowała pani Ewa Wolanin, nauczyciel oraz dekorator naszej szkoły. Dzieci samodzielnie mogły wykonać zakładki do książek w barwach biało-czerwonych, nawiązujących do zbliżającej się 100-tnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nie zabrakło również na niej wizerunku naszego Patrona, Ojca Pio. Z pamiątką, którą dzieci mogły zabrać do swoich domów, z całą pewnością będą wiązały się same miłe i radosne wspomnienia.

Zajęcia sportowe, które fantastyczne przeprowadził pan Krzysztof Hadło, nauczyciel wychowania fizycznego. Zabawy w formie wyścigów rzędów z przenoszeniem oraz przetaczaniem, dynamika oraz różnorodność zabaw pobudziły dzieci do aktywności fizycznej, a ich potrzeba ruchu została zaspokojona. Zabawy sprawnościowe, w których nie było przegranych, dobrze wyposażona sala gimnastyczna oraz duch zdrowej rywalizacji sprawiły uczestnikom wiele radości i euforii. W przeprowadzeniu zajęć pomagały  uczennice z klasy 8a,  Agata Kudełko oraz Maria Jachtoma.

Tradycją naszej szkoły jest codzienna, wspólna modlitwa dziesiątkiem różańca. Tego dnia była ona jeszcze piękniejsza, gdyż ubogacona o ponad 70 osobową grupę przedszkolaków. W czasie spotkania nie zabrakło wspólnego śpiewu i gry na gitarze, którym przewodził sam ksiądz DyrektorMariusz Skakuj.

Chwile z przedszkolakami szybko minęły, ale udało się je uwiecznić na fotografiach, które wykonała pani Aneta Skiba. Ona również tego dnia sprawowała opiekę nad grupami przedszkolnymi.