Spotkanie z druhną

Ważnym obszarem działalności naszej szkoły jest wychowanie ku wartościom i kształtowanie postaw patriotycznych. Nawet najmłodsze dzieci, choć formalnie nie mają jeszcze lekcji historii, w ramach edukacji społecznej poznają najważniejsze wydarzenia z dziejów naszej Ojczyzny.

W minionym tygodniu uczniowie klasy III spotkali się z druhną Moniką Szamik, drużynową 4 ZDH Las, która w przystępny dla nich sposób opowiedziała o Powstaniu Warszawskim, zwracając szczególną uwagę na postawę dzieci i młodzieży oraz pomoc powstańcom ze strony ludności cywilnej.

Dzieci mogły posłuchać powstańczych piosenek i odbyć wirtualną wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego. Dowiedziały się czym jest Godzina W i co oznacza znak Polski Walczącej. Dzieci zapoznały się też z akcją BohaterOn - włącz historię, polegającą na wysyłaniu kartek pocztowych do powstańców. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali takie kartki oraz przypinki ze znakiem Polski Walczącej.