Wycieczka na Roztocze

27 września uczniowie klasy Ia i III uczestniczyli w wycieczce na Roztocze Środkowe. Zwiedzili zabytkowy modrzewiowy kościół św. Stanisława oraz kapliczkę na wodzie w Górecku Kościelnym, odbyli spacer aleją pomnikowych dębów, a następnie pojechali do Józefowa, gdzie obejrzeli kamieniołomy i panoramę okolicy z wieży widokowej.

Kolejnym puntem programu było Muzeum Pożarnictwa w Oseredku, w którym dzieci obejrzały mundury, hełmy i sprzęt używany dawniej przez strażaków, a także kolekcję zabawkowych wozów strażackich z całego świata. Po wykonaniu pamiątkowej fotografii przy pomniku Kargula i Pawlaka w Suścu, nadszedł czas na spacer ścieżką dydaktyczną w rezerwacie "Szumy na Tanwi oraz na grillowanie kiełbasek.

Pokrzepione posiłkiem i pełne wrażeń dzieci z radością wracały do szkoły, planując już udział w kolejnych wspólnych wyjazdach.

Wycieczkę zorganizowała p. Ewa Szamik, a dziećmi opiekowały się również p. Monika Sowa i p. Marianna Ferens.