Tutaj powinien być opis

Wspomnienie z wakacji

Choć już minęło trochę czasu od rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019 to niektórzy uczniowie mają jeszcze w pamięci wakacyjne wyjazdy…

W lipcu nasi wychowankowie i absolwenci wraz z nauczycielem języka polskiego Moniką Zawiślak spędzili wspanialy czas w Krynicy Morskiej-Piaskach, na samym końcu Mierzei Wiślanej pośród wspaniałego mieszanego lasu, bogatego w jod. Uczestnicy wypoczynku mieli do dyspozycji duży ponad 1,3 hektarowy, ogrodzony, bezpieczny teren, który idealnie nadawał się do wspólnych zabaw i rozgrywek sportowych.

Nad morze prowadziła leśna utwardzona ścieżka pośród sosnowego lasu, którą bez trudu pokonywali w kilka minut… bądź trochę szybciej podczas porannych biegów brzegiem morza.

Program kolonii był bardzo napięty. Codziennie organizowane były wycieczki i wyjścia. Uczniowie zwiedzili Gdańsk (Stare Miasto z rynkiem, ratuszem i pomnikiem Neptuna). Z przewodnikiem odwiedzili jeden z najpiękniejszych stadionów w Polsce Bursztynową Arenę Lechii Gdańsk oraz mieli okazję skorzystać z Fun Parku. Centrum Nauki Hewelianum również otworzyło dla naszych uczniów swoje bramy i wszyscy mieli możliwość wkroczyć w niesamowity świat interaktywnej nauki. Rejs statkiem z Krynicy Morskiej do Fromborka i z powrotem, również uatrakcyjnił te wakacyjne dni. Na miejscu uczniowie zwiedzili Frombork – miejsce w którym przebywał Mikołaj Kopernik oraz katedrę w której najprawdopodobniej spoczywają jego szczątki. W Kątach Rybackich wiele o dawnych sposobach połowu ryb dowiedzieli się w Muzeum Rybołówstwa i Zalewu Wiślanego, a w Krynicy Morskiej weszli na latarnię morską. W drodze powrotnej zwiedzali Stare Miasto w Toruniu: krzywą wieżę, katedrę, pomnik Kopernika i ratusz.

Ten urozmaicony czas na pewno długo wszystkim pozostanie w pamięci. Zawiązały się nowe przyjaźnie, a stare się umocniły. W tym czasie niektórzy również przeszli swoją próbę rozłąki, jednak wszyscy odjeżdżając do swych domów, mieli łzy w oczach…

Być może i w przyszłym roku nasi nauczyciele zdecydują się, by i w wakacje poświęcić swój czas uczniom…