Tutaj powinien być opis

Dzień Patrona - wprowadzenie relikwii św. Ojca Pio

Dnia 20 września 2018r. uczestniczyliśmy w niezwykłej uroczystości jaką było wprowadzenie relikwii św. Ojca Pio do parafii pw. św. Brata Alberta w Zamościu.

Mszy Świętej, na której dokonało się wprowadzenie, przewodniczył ksiądz biskup Mariusz Leszczyński.

Cieszymy się z obecności na tym wydarzeniu księdza Roberta Strusa, poprzedniego dyrektora naszej szkoły, obecnie reprezentującego organ prowadzący, a także księdza Piotra Brodziaka, dorektora Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

Wśród wyjątkowych gości, którzy ubogacili naszą uroczystość byli również przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Inteligencji, którzy byli założycielami naszej szkoły.

Dziękujemy bardzo serdecznie księdzu proboszczowi Markowi Mazurkowi za życzliwość i zawsze otwarte serce.

Wielkie słowa uznania i wdzięczności kierujemy również w stronę uczniów klasy VI, którzy pod kierunkiem pań Małgorzaty Ostapińskiej-Wędziny oraz Ewy Wolanin przygotowali wspaniałą akademię poświęconą św. Ojcu Pio.

Ufamy, że dzisiejsza uroczostość, ale przede wszystkim słowa i przykład naszego świętego Patrona, wleją w serca społeczności Szkoły im. św. Ojca Pio nowe siły, do sprostania wyzwaniom, które przed nami.

fot. Monika i Łukasz Kamińscy