Tutaj powinien być opis

Klasa III A gimnazjum na Roztoczu

W dniach 15-16 czerwca uczniowie III A gimnazjum wraz ze swoją wychowawczynią panią Elżbietą Michałkiewicz i ks. Krzysztofem Sosnowskim udali się na wycieczkę integracyjno-formacyjną na Roztocze. Pierwszym punktem zwiedzania był Monastyr i pustelnia św. Brata Alberta. Ks. Krzysztof przybliżył nam historię powstania pierwszej pustelni założonej przez św. Alberta Chmielowskiego dla Zgromadzenia Braci Albertynów na Roztoczu Wschodnim.

Następnie udaliśmy się do domu Modlitwy Sióstr Albertynek w Pizunach. Przywitała nas tam przesympatyczna siostra, która w bardzo obrazowy i humorystyczny sposób opowiedziała o życiu bł. S. Bernardyny Jabłońskiej, Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim.

W porze obiadowej udaliśmy się na pizzę a następnie do schroniska w Hucie Różanieckiej. Po krótkim spoczynku udaliśmy się w plener fotograficzny wzdłuż rzeki Tanew. Mogliśmy tam podziwiać uroki natury i relaksować się przy szumie rzeki. Podczas spaceru mogliśmy uwiecznić malowniczy krajobraz robiąc zdjęcia.

Po południu udaliśmy się na pyszny obiad a następnie udaliśmy się na mszę św., podczas której braliśmy czynny udział. Wieczór spędziliśmy wspólnie na rozmowach integracyjnych, nie mogło oczywiście zabraknąć też emocji sportowych podczas meczu Portugalia: Hiszpania.

Kolejny dzień przeznaczyliśmy na odkrywanie miejsc historycznych. Ks. Krzysztof zabrał na do lasu, w którym ukryte były bunkry linii Mołotowa. Wywarły one na nas ogromne wrażenie i uświadomiły jak blisko nas odbywały się kiedyś działania wojenne.

Ostatnim etapem naszej wycieczki był obóz zagłady w Bełżcu. Nasz kolega Marcin bardzo szczegółowo opowiedział nam historię powstania tego obozu jak i jego dalszych losów.

Do domu wróciliśmy pełni wrażeń i zmęczeni, ale jak powiedziała nasza koleżanka Hania „zmęczeni pozytywnie”.

Cały wyjazd był dla nas żywą lekcją w terenie, podczas której uświadomiliśmy sobie jak wiele pięknych miejsc znajduje się na Roztoczu i jak wiele wydarzeń historycznych ono w sobie kryje. Przekonaliśmy się również jak wiele jest prawdy w przysłowiu „Cudze chwalicie swego nie znacie”.