Konkursu pięknego czytania

Po raz szósty w naszej szkole uczniowie klas I-III  przystąpili do konkursu pięknego czytania. Konkurs odbył się w dniu 6 czerwca 2018 r. i  miał na celu: kształcenie umiejętności pięknego czytania ze zrozumieniem, rozwijanie nawyków czytelniczych , zachęcanie uczniów do szlachetnej rywalizacji. Członkowie komisji: Ewa Muzyka, Ewa Szamik, Monika Sowa, Aneta Skiba, Krystyna Wojtak oraz Anna Czuba- Brzozowska, oceniali czytanie uczniów według czterech kryteriów: poprawności wyrazistości, płynności i intonacji. Za każdą umiejętność można było uzyskać od 0 do 6 punktów, w związku z tym uczestnik mógł w sumie zdobyć ich 24. Zwycięzcami konkursu zostali:

Klasa I a

I miejsce – Madyński Konrad

II miejsce – Partyka Emilia

III miejsce – Skóra Maja

Klasa I b

I miejsce – Król Agata

II miejsce – Majkut Maria

III miejsce – Pikor Piotr

Klasa II

I miejsce – Kurek Oskar

II miejsce – Krzysiak Małgorzata

III miejsce – Stroczyńska Amelia

Klasa III a

I miejsce – Kukiełka Michał

II miejsce – Sagadyn Marcel

III miejsce – Nowiński Maciej

Klasa III b

I miejsce – Bojar Anna

II miejsce – Warcaba Karolina

III miejsce – Kowalczyk Natalia

Wyłoniono także Mistrza Pięknego Czytania, którym została po raz drugi uczennica

klasy III b Anna Bojar. Wszyscy zwycięzcy otrzymają wkrótce dyplomy oraz nagrody książkowe. Pani Ewa Muzyka , organizator konkursu pogratulowała wszystkim uczestnikom odwagi oraz umiejętności czytelniczych.