21 września 2011 11:02 | Aktualności

Goście z zagranicy

Uczniowie i nauczyciele z Niemiec, Norwegii i Turcji goszczą od 19 września 2011 roku w Zespole Szkół Katolickich św. Ojca Pio w Zamościu. Wizyta gości z zagranicy to kolejny etap realizacji wspólnego projektu „Energieressourcen für eine gemeinsame Zukunft. W ramach tego projektu uczniowie zajmują się tematem odnawialnych źródeł energii, a zwłaszcza energią słońca, wiatru, wody, biomasą i biogazem. Ważnym celem projektu jest wymiana doświadczeń między partnerskimi szkołami. Uczniowie naszej szkoły kilka miesięcy temu gościli w szkołach Norwegii i Niemiec, wkrótce wybiarą się do Turcji, a obecnie są gospodarzami spotkania. Ich koledzy mieszkają w domach naszych rodzin. Dzięki temu projektowi młodzież może poznawać kulturę innych narodów, zawrzeć nowe przyjaźnie oraz doskonalić swoje umiejętności językowe. Realizacja projektu jest możliwa dzięki programowi Comenius - Uczenie się przez całe życie.

Przeczytano: 424 razy.| Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry