17 czerwca 2018 21:03 | Aktualności

Dzień Języków Obcych

14 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych, podczas którego chcieliśmy podkreślić znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie
W specjalnie na ten dzień przygotowanej akademii pod kierunkiem pani Elżbiety Michałkiewicz i pana Marcina Brzozowskiego uczniowie czynnie pokazywali swoje umiejętności językowe
Na początku uczniowie klasy V zaprezentowali nam bajkę w języku niemieckim pt: „Królewna Snieżka”, do której przygotowała ich pani Małgosia Kułakowska.
 Następnie uczniowie jak i nauczyciele mogli sprawdzić się w powtarzaniu łamańców językowych, w których najlepsza okazała się uczennica klasy IIIB szkoły podstawowej, która prawie bezbłędnie powtórzyła tekst z języka niemieckiego. Wśród nauczycieli bezkonkurencyjna okazała się pani Zawiślak, która zna wiele łamańców w języku polskim i świetnie poradziła sobie z łamańcami w języku niemieckim.

W dalszej części wszystkie klasy zaprezentowały piosenki w różnych językach, które wcześniej wylosowały. Poziom wykonania ich był bardzo wysoki i Jury w składzie pani Marta Szykuła, Magdalena Pazur i Dorota Stańczyk miało trudne zadanie, aby wyłonić najlepszą klasę.
Na koniec reprezentanci poszczególnych klas stanęli do walki w quizie z języka angielskiego i niemieckiego, który nie dla wszystkich okazał się łatwy.
 Po skończonej akademii jury udało się do sal, w których znajdowały się potrawy i dekoracje przygotowane przez uczniów.

Wszystkie klasy zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie i trudno było wyłonić zwycięzców.

Ostatecznie I miejsce zajęła klasa V, zaś pozostałe klasy zajęły ex aequo II miejsce.

Cała impreza miała jednak na celu pokazanie uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam  wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.