08 czerwca 2018 20:23 | Aktualności

Wspomnienia z wycieczki do Magicznych Ogrodów

22 maja 2018 r. pierwszoklasiści wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Anetą Skibą i panią Krystyną Wojtak wybrali się do bajkowej krainy „Magiczne Ogrody” - parku tematycznego w Janowcu k. Kazimierza Dolnego.

Park składa się z kilkunastu krain tematycznych, do których dociera się wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew oraz pachnących i kolorowych kwiatów. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające pobudzaniu zmysłów i zdobywaniu nowych umiejętności. Dzieci bawiły się w Smoczym Gnieździe, krainie zamieszkałej przez smoki. Przejazd kolejką po Kwiatowej Dolinie pozwolił poznać zamieszkałe tam Wróżki Smużki, olbrzymią gąsienicę, ziemne skrzaty Bulwiaki i psotliwe włochate Mordole. Odwiedziły też Marchewkowe Pole, na którym rosną marchewki większe od ludzi. Obejrzeli także występ sztukmistrza, który zaprosił ich do wspólnego występu. Nie zabrakło też aktywności fizycznej na trampolinach, dmuchanych zjeżdżalniach i parku linowym.

Liczne atrakcje parku zrobiły na dzieciach duże wrażenie.