15 maja 2018 11:42 | Aktualności

Koncert w szkole muzycznej

8 maja uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w  koncercie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Uczniowie naszej szkoły co roku biorą udział w cyklicznych spotkaniach filharmonii dziecięcej, podczas których mogą usłyszeć szereg instrumentów, poznać ich krótką historię oraz brzmienie. Uczniowie mieli okazję usłyszeć na żywo takie instrumenty jak: fortepian, skrzypce, ksylofon, obój, fagot, wibrafon czy altówkę. Wykonywane utwory przeniosły słuchaczy w różne miejsca oraz tworzyły aurę zróżnicowanych nastrojów i emocji. Bezcenny czas spędzony z „żywą” muzyką przeniósł nas w świat nut, dźwięków oraz ogromu pracy jaki każdy wykonawca musiał włożyć w prezentowany utwór.

Dziękujemy serdecznie pani Gabrieli Zielińskiej, nauczycielowi skrzypiec za coroczną współpracę i podejmowanie inicjatywy organizacji tak przepięknych spotkań z muzyką.