24 lutego 2018 11:21 | Aktualności

Smok Mądragon daje radę

Uczniowie klas I-III uczestniczą w tym roku szkolnym w programie profilaktycznym "Smok Mądragon daje radę", którego celem jest propagowanie zasad bezpieczeństwa i zapobieganie wypadkom z udziałem dzieci i młodzieży. W ramach programu 23 lutego odbyło się spotkanie dzieci z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego, który mówił o tym, jak dbać o bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez jezdnię, jazdy na rowerze czy korzystania ze środków transportu. Przypomniał dlaczego warto nosić znaczki odblaskowe oraz na jakie numery alarmowe dzwonić, aby uzyskać pomoc w razie wypadku. Uczniowie dowiedzieli się też na czym polega praca policjantów z "drogówki" i w jaki sposób można się przygotować do wykonywania tego zawodu w przyszłości.