08 grudnia 2017 21:46 | Aktualności

Wizyta św. Mikołaja

6 grudnia br. naszą szkołę odwiedził specjalny gość. Był nim św. Mikołaj. Spotkał się z uczniami, ale też nie zapomniał o nauczycielach i innych pracownikach szkoły.

Przypominamy, że prawdziwy św. Mikołaj to biskup Miry, który urodził się w Patarze na terenie obecnej Turcji około 270 roku. Od najmłodszych lat biskup był bardzo pobożny i chętnie pomagał ubogim, co było o tyle łatwiejsze, że jego rodzice byli bardzo zamożnymi ludźmi.

Pewnego dnia Mikołaj dowiedział się, że jeden z mieszkańców Patary popadł w biedę. Wychowywał on trzy córki, które z braku pieniędzy nie mogłyby wyjść za mąż. Biskup Miry wrzucił im przez okno sakiewkę z pieniędzmi, co uchroniło je przed biedą. Jako biskup zasłynął wśród wiernych jako dobroczyńca i gorliwy duszpasterz.