27 listopada 2017 22:17 | Aktualności

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowe misie – miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci już od ponad 100 lat. Pocieszają, dodają otuchy i są niezbędną przytulanką przy zasypianiu.

W 2002 rok dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki ustanowiono „Światowy Dzień Pluszowego Misia", który świętujemy 25 listopada. W dniu 24 listopada uczniowie klasy 1b uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym  dniu uczniowie do szkoły przyszli ze swoimi ulubionymi pluszakami.

Na początku przedstawiono najbardziej znane sylwetki misiów - bohaterów literackich, a także zapoznano wszystkich z historią powstania tego święta. Następnie uczniowie rozwiązywali zagadki, układali puzzle i bawili się razem ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

Ten dzień w szkole pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.