17 listopada 2017 11:54 | Aktualności

Międzynarodowy Festyn Sportowo Integracyjny

Polonijny Festiwal Sportu Powszechnego to wydarzenie, którego głównym celem jest integracja środowisk polonijnych, sportowa rywalizacja oraz umacnianie i ożywianie kontaktu z krajem ojczystym. Projekt powstał z myślą o młodzieży posiadającej polskie korzenie i mieszkającej poza granicami naszego kraju oraz ich rówieśnikach w Polsce.

Do Zamościa przyjechało na imprezę ok. 50 młodych ludzi z Ukrainy, reprezentujących Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Mościskiej, Towarzystwo Kultury Polskiej im. W. ST. Reymonta na Rowieńszczyźnie. W sportowej rywalizacji wzięło też udział przeszło 200 zawodniczek i zawodników z Zamościa, a także innych miejscowości województwa lubelskiego i z Podkarpacia.

Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej nie zmarnowali szansy na zdobycie dwóch pucharów w międzynarodowym turnieju integracyjnym. Reprezentacja klasy 5 zajęła miejsce tuż za podium, zdobywając 4 miejsce wśród aż 15 szkół, a klasy 6 i 7 zdobyły 5 miejsca. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach zwinnościowych w ramach wyścigów rzędów. Nie zabrakło dopingu uczniów, którzy zagrzewali zawodników do walki. Uczniowie zdobyli puchary, dyplomy oraz słodycze. Gratulujemy wspaniałej walki. Opiekunami uczniów byli nauczyciele: Karol Kołcon oraz Krzysztof Hadło.