16 listopada 2017 21:39 | Aktualności

Konkurs recytatorski wierszy patriotycznych

9 listopada br. gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 14. Wraz z uczniami klas I-III wzięły one udział w konkursie recytatorskim wierszy o tematyce patriotycznej. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych oraz popularyzowanie poezji przedstawiającej piękno naszej ojczyzny.

W podniosły nastrój wprowadziły uczestników pieśni żołnierskie  wykonane przez grupę sześciolatków. W głównej części imprezy mali recytatorzy z zaangażowaniem prezentowali poezję patriotyczną. Komisja konkursowa w składzie: pani Małgorzata Ostapińska-Wędzina, pani Monika Zawiślak oraz ks. dyrektor Robert  Strus wysoko oceniła dobór repertuaru i występy najmłodszych oraz wręczyła dyplomy i nagrody. Ważnym elementem spotkania były tańce oraz wspólne recytacje i śpiew przedszkolaków i uczniów. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki  otrzymały pamiątkowe "polskie kwiaty".