11 listopada 2017 17:24 | Aktualności

Akademia patriotyczna u najmłodszych

W przeddzień 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci z klas młodszych uczestniczyły w okolicznościowej akademii. Rozpoczęła ją prezentacja multimedialna przybliżająca najmłodszym pojęcie niepodległości. Motywem przewodnim pokazu był fragment wiersza Ryszarda Przymusa pt. „Polska”: Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna.

Po krótkiej części artystycznej, w której uczniowie klas pierwszych zatańczyli dwa polskie tańce: trojaka i krakowiaka nastąpiła prezentacja laureatów konkursu wierszy o tematyce patriotycznej. Recytacje były przeplatane zagadkami i ciekawostkami poszerzającymi wiedzę dzieci na temat ojczystego kraju. Uroczystość zakończyło wspólne wykonanie piosenki „Jestem Polakiem”. Zdaniem pani wicedyrektor Grażyny Miller uroczystość była prawdziwą lekcją patriotyzmu.