07 listopada 2017 17:10 | Aktualności

Spotkanie formacyjno-integracyjne Szkolnego Koła CARITAS

10 listopada br. w godz. 19.00-24.00 odbędzie się na sali gimnastycznej spotkanie formacyjno-integracyjne Szkolnego Koła CARITAS ,,wieczór filmowy”.

Plan spotkania:

19.00 – Bibliodrama – prowadzi ks. Dyrektor

- czytanie i rozważanie we wspólnocie fragmentu  – Łk 10, 25-37

- wybór ról i gra sceny biblijnej

- wspólne omówienie doświadczeń i przeżyć

20.00 – Wieczór filmowy

Biały Kieł (1991)

Reżyseria: Randal Kleiser

Randal KleiserAdaptacja przygodowej powieści Jacka Londona "Biały Kieł". Historia dzielnego psa, który od szczenięctwa musi sam dawać sobie radę pośród dzikich zwierząt i złych ludzi, staje się więc także dziki i niebezpieczny. W końcu - dzięki przyjaźni z dobrym opiekunem - znajduje swoje miejsce na ziemi.

Surferka z charakterem (2011)

Reżyseria: Sean McNamara

16-letnia Australijka Jessica Watson została w 2010 roku najmłodszą osoba, która ukończyła samotny rejs dookoła świata. Jej wyczyn będzie podstawą filmu fabularnego. Wyreżyseruje go Sean McNamara ("Surferka z charakterem"). Film będzie oparty na wspomnieniach Watson, zatytułowanych "True Spirit

Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa (2005)

Reżyseria: Andrew Adamson

Film opowiada historię czwórki rodzeństwa – Łucji, Zuzanny, Edmunda i Piotra – które odnajduje drogę do tajemniczej krainy Narnii zamieszkałej przez mityczne stworzenia i mówiące zwierzęta. Bramą do tego niezwykłego świata okazuje się stara szafa w wiejskim domu należącym do nieco dziwacznego Profesora. Narnia od stu lat znajduje się we władzy złego czaru, a jej mieszkańcy żyją w ciągłym strachu. Dzieci pomagają prawowitemu władcy – Lwu Aslanowi – pokonać Białą Czarownicę, która zamieniła bajkową Narnię w kraj zła i wiecznej zimy.

Kraina lodu (2013)

Reżyseria: Chris BuckJennifer Lee

Kiedy posiadająca moc kontroli nad śniegiem i lodem Elsa sprowadza srogą zimę na swoje królestwo, Anna wyrusza w podróż, aby odszukać siostrę oraz zakończyć pogodowe anomalie.

Uczniów do szkoły przywożą i odbierają rodzice. Opiekę na uczniami pełnią opiekun Szkolnego Koła CARITAS pani Aleksandra Flak i ks. Dyrektor.