06 listopada 2017 10:52 | Aktualności

Spotkanie z misjonarką

26 października 2017 roku o godz. 13.00 podczas zajęć na świetlicy szkolnej odbyło się z okazji tygodnia misyjnego spotkanie z siostrą Magdaleną Nadwodnik ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi pt. "Idźcie i głoście".

Celem spotkania było przybliżenie dzieciom pracy misyjnej na różnych kontynentach świata. Siostra Magda przygotowała prezentację multimedialną, która ukazała różne aspekty pracy misyjnej i posługi bliźnim. Dzieci miały okazję do zadawania spontanicznych pytań odnośnie misji. Na zakończenie wspólnie wykonaliśmy pieśń pt. "Wiele jest serc".

Podczas spotkania odkryliśmy ważną prawdę, że każdy z nas jest misjonarzem i w swoim środowisku, szkole, podwórku może świadczyć o Jezusie.

Dorota Pilipczuk