21 października 2017 09:31 | Aktualności

Pielgrzymka klas trzecich gimnazjum na Jasną Górę

W dniach 19-20 października br. uczniowie klasy IIIA i IIIB wraz z opiekunami udali się na pielgrzymkę do Częstochowy. Podczas pobytu w sanktuarium włączali się oni w modlitwy podczas mszy świętych, różańca oraz apelu jasnogórskiego. W malowniczo położonym ośrodku „Święta puszcza” w Olsztynie, w piątkowy poranek o 7.08, uczniowie odprawili drogę krzyżową z młodzieżowymi rozważeniami.

Na Jasnej Górze została też wpisana intencja do Wieczystej Księgi Apelowej o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Mamy nadzieję, że nasza pielgrzymka przyniesie wiele owoców duchowych, ponieważ, tak jak powiedział ksiądz podczas kazania  „z Częstochowy zawsze wraca się innym”.

Opiekunkami klas trzecich była pani Agnieszka Ostasz, Elżbieta Michałkiewicz oraz pani Monika Zawiślak.