20 października 2017 19:01 | Aktualności

"Święty Brat Albert - człowiek, który był dobry jak chleb".

„Święty Brat Albert – człowiek, który był dobry jak chleb” - to hasło sympozjum, które wczoraj (19.10) odbyło się w naszej szkole.  Uczestnicy wysłuchali trzech prelekcji poświęconych św. Albertowi Chmielowskiemu.

Pierwszy wykład, zatytułowany „Ślady św. Brata Alberta na Roztoczu” wygłosił JE ks. bp dr hab. Mariusz Leszczyński. Życiorys i duchową sylwetkę bł. Marii Bernardyny Jabłońskiej w referacie „Bł. Bernardyna Jabłońska – duchowa córka św. Brata Alberta” przedstawił ks. Krzysztof Sosnowski. A o szkolnych kołach CARITAS mówił ks. Adam Sobczak dyrektor CARITAS naszej diecezji.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Artur Gontarz, kierownik Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Zamościu i dr Dorota Mach, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu. Ponadto, jak co roku, w sympozjum wzięli udział nauczyciele, katecheci i wychowawcy z wielu placówek oświatowych z Zamościa, a także nauczyciele i rodzice uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej w Zamościu.

Więcej o sympozjum na stornie Katolickiego Radia Zamość: