20 października 2017 10:29 | Aktualności

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

We wtorkowe popołudnie 17 października 2017 r. odbyła się uroczystość na stałe wpisana do kalendarza roku szkolnego – pasowanie na ucznia klasy pierwszej.
Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w ciągu kilku tygodni nauki w szkole. Pierwsza część uroczystości miała wymowę patriotyczną. Uczniowie ubrani w kolorowe stroje rozpoczęli uroczystość dwoma polskimi tańcami: śląskim trojakiem oraz krakowiakiem. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce patriotycznej. W drugiej części  programu artystycznego dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny o nauce i właściwym zachowaniu w szkole. Ubrane w strój galowy ozdobiony biretem wyglądały niezwykle uroczyście.
Po złożeniu ślubowania  ks. dyrektor Robert Strus dokonał aktu pasowania na ucznia kładąc uczniom na ramieniu duży ołówek. Był to symboliczny gest wpisania w poczet uczniów. Z rąk pani wicedyrektor Ewy Muzyki pierwszaki otrzymały dyplomy oraz kuferki pomocy dydaktycznych ufundowane przez rodziców. Tradycyjnym zakończeniem imprezy był słodki poczęstunek.
Do tego ważnego momentu w życiu dzieci zostały przygotowane przez wychowawczynie: Krystynę Wojtak i Anetę Skibę. Pani Aneta zadbała też o dekorację sali.

Krystyna Wojtak