04 października 2017 19:53 | Aktualności

Klasy IV na wyjeździe integracyjno-formacyjnym na Roztoczu

W dniach 27-28 września br. uczniowie klas czwartych udali się na wycieczkę integracyjno-formacyjną po Roztoczu. Pod opieką wychowawców: p. Marcina Brzozowskiego i p. Krzysztofa Hadło oraz ks. Krzysztofa Sosnowskiego wyjazd rozpoczął się od spaceru przez kamieniołom w Józefowie. Kolejnym punktem naszej wyprawy było  muzeum pożarnictwa w Oseredku, gdzie uczniowie obejrzeli wspaniałą kolekcję wyposażenia strażackiego.  Następnie udaliśmy się do rezerwatu nad rzeką Tanwią, gdzie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą, a po krótkim odpoczynku na wzniesieniu zwanym Zamczysko nasz przewodnik Pan Wojtek Łosiewicz zabrał nas na lekcję grzybobrania. Gdy nasz grupowy kosz zapełnił się pięknymi borowikami i nie tylko pieszo dotarliśmy do schroniska młodzieżowego w Hucie Różanieckiej, gdzie czekały na nas zabawy sportowe oraz ognisko. Mimo zmęczenia, podekscytowani uczniowie, ciekawi atrakcji dnia następnego, prowadzili długie rozmowy, długo nie mogli zasnąć w swoich pokojach. Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od porannej gimnastyki, a zaraz po śniadaniu udaliśmy się do miejscowości Siedliska, gdzie poznaliśmy historię skamieniałych drzew. Punktem kulminacyjnym była Msza św. odprawiona w cerkwi św. Mikołaja w Hrebennem. Wycieczka okazała się bardzo udana. Wychowankowie wrócili do domów zadowoleni i pełni wrażeń.

Marcin Brzozowski