04 sierpnia 2017 14:25 | Aktualności

NAUCZYCIELE NASZEJ SZKOŁY W PROGRAMIE "ERAZMUS PLUS"

Grupa nauczycieli z naszej szkoły bierze udział w programie Erasmus Plus, który daje możliwość doskonalenia zawodowego dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej.  W ramach projektu “Rozwój kompetencji nauczycieli drogą do sukcesu szkoły” nauczyciele korzystają ze szkoleń językowych i językowo-metodycznych. Celem kursów jest podniesienie umiejętności językowych oraz nabycie nowatorskiego spojrzenia na metodykę nauczania, co przekłada się na podniesienie jakości nauczania w szkole. Program Erasmus Plus wszedł w życie 1 stycznia 2014 i trwa do 2020 roku.

W sierpniu 2017 w kursach języka angielskiego biorą udział:

p. Małgorzata Adamowicz i p. Ewa Muzyka – kurs w Irlandii, w szkole językowej w Galway;

p. Ewa Wolanin – kurs w Anglii, w Londynie;

p. Edyta Jóźkiewicz – kurs na Malcie, w St. Paul Bay  http://zskerasmus.blogspot.com/

Ostatni wyjazd przewidziany jest na luty 2018. Pani Elżbieta Michałkiewicz weźmie udział w kursie metodycznym języka niemieckiego w Wiedniu. Efekty wyjazdów będą przedstawiane społeczności szkolnej i lokalnej. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest p. Elżbieta Michałkiewicz.