10 czerwca 2017 09:54 | Aktualności

Nasze „pierwsze prawo jazdy”

W czwartek 25 maja nasi uczniowie z klasy czwartej przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin odbywał się w obecności policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przyjechali na zaproszenie nauczyciela zajęć technicznych pani Elżbiety Michałkiewicz. Na początku przeprowadzili oni pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, a następnie bacznie obserwowali jazdę uczniów na naszym placu manewrowym. Podczas egzaminu niektórym towarzyszył stres i musieli kilkakrotnie powtarzać manewry. Na koniec policjanci podsumowali jazdę i ogłosili wyniki. Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu praktycznego zdali również część praktyczną. Uczniowie mieli też okazję zadawać pytania dotyczące przepisów ruchu drogowego i konsekwencji z nieprzestrzegania ich.

Uczniom gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.