10 czerwca 2017 09:53 | Aktualności

Wycieczka do gospodarstwa pszczelarskiego

30 maja pierwszoklasiści z wychowawcą udali się na wycieczkę do gospodarstwa pszczelarskiego "Ulik" w Mokremlipiu na Roztoczu. Wyjazd został zorganizowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie uczniów, którzy podczas zajęć o pszczołach z zakresu edukacji przyrodniczej zafascynowali się życiem tych niezwykłych owadów. Wizyta w pasiece stała się okazją do poszerzenia wiedzy o pszczołach, a także o życiu na wsi dawniej i dziś. Uczniowie zwiedzili skansen pszczelarski i sale muzealne, w których obejrzeli eksponaty z wiejskiej izby i akcesoria potrzebne do hodowli pszczół. Mimo, że był to dzień wolny od lekcji, dzieci zasiadły w szkolnych ławkach, aby zobaczyć i usłyszeć jak wyglądała szkoła pół wieku temu. Kolejną atrakcją była degustacja różnych rodzajów miodu oraz upieczonych na ognisku kiełbasek. Był też czas na zakup pamiątek i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu.