30 maja 2017 21:19 | Aktualności

Sukcesy naszych uczniów w Regionalnym Konkursie Ortoepicznym

W piątek (19.05.2017 r.) odbył się w Krasnobrodzie drugi etap Regionalnego Konkursu Ortoepicznego "Wiosna z poprawną polszczyzną" . Do finału zakwalifikowało się siedmioro naszych uczniów gimnazjum.

Tego dnia finaliści z całego regionu zmagali się ze współczesną polszczyzną, tropiąc błędów w piśmie i w żywej mowie. Po wysiłku intelektualnym zostali zaproszeni do zwiedzania krasnobrodzkiego sanktuarium.

Wyniki konkursu wszystkich bardzo ucieszyły: Weronika Walczak IB- zajęła II miejsce, Kacper Madyński IIIa -wyróżnienie. Nagrody wręczyli: burmistrz Krasnobrodu - K. Misztal oraz prof. KUL  dr. hab. J. Klimek-Grądzka. Konkurs przebiegł pod honorowym patronatem dr hab. Magdaleny Charzyńskiej – Wójcik, Dziekana Wydziału Nauk Humanistycznych KUL i dr hab. Małgorzaty Nowak-Barcińskiej, Dyrektora Instytutu Filologii Polskiej KUL.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Monika Zawiślak.

Gratulujemy sukcesów!