11 maja 2017 19:34 | Aktualności

Konkurs czytelniczy „Czy znasz...?”

W konkursie zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zamościu wzięło udział 207 uczniów z 53 szkół podstawowych z powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. W tym ostatnim - 63 uczniów z 14 szkół podstawowych. Wśród nich znalazło się 5 uczniów naszej szkoły: Agata Toczyńska - uczennica klasy 2a- wychowanka pani Moniki Sowy oraz Julia Lichota, Weronika Majdan, Maja Szykuła i Oliwia Tchórz - uczennice klasy 3b- wychowankowie pani Joanny Misztal.

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test podczas którego mogli wykazać się znajomością wybranych utworów znanych pisarzy takich jak: Andersen H. Ch., Brzechwa J., Gościnny R., Sempe J., Grabowski J., Grimm J.i W., Janczarski C., Milne A.A., Tuwim J.

Julia Lichota uzyskała wystarczającą ilość punktów, by przejść do etapu finałowego, który odbył się 25 kwietnia 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. Znalezienie się już na tym etapie jest ogromnym sukcesem. Serdecznie gratulujemy. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Wcześniej mogliśmy zobaczyć teatrzyk pt.: „Papierowe królestwo” przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Nr 7 w Zamościu.