12 kwietnia 2017 12:50 | Aktualności

Życzenia dla kapłanów z okazji Wielkiego Czwartku

Księże Dyrektorze, Księże Proboszczu,

Drodzy Kapłani!!!!

Jutro będziemy przeżywali Wielki Czwartek, dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu oraz Sakramentu Kapłaństwa. W tym dniu kierujemy nasze myśli i życzenia w stronę kapłanów, zwłaszcza tych, z którymi dane jest nam się spotykać na co dzień. Pozwólcie, że cała społeczność szkolna, a więc nauczyciele, pracownicy administracyjni i obsługi oraz uczniowie, już dzisiaj złożą Wam najserdeczniejsze życzenia i podziękowanie za Waszą obecność wśród nas.

"Kapłan jest tym, kto mimo upływającego czasu nie przestaje promieniować młodością ducha, jakby zarażając nią osoby, które spotyka na swojej drodze" – tymi słowami niegdyś w Wielki Czwartek zwrócił się do Was w specjalnym liście św. Jan Paweł II.

W Roku św. Brata Alberta, słowa te nabierają wyjątkowej mocy i ponadczasowości. Św. Brat Albert mówił „Bądź dobry jak chleb”.

Z całego serca w przeddzień Waszego święta, kiedy to, przed dwoma tysiącami  lat, Chrystus ustanowił Sakrament Kapłaństwa i Eucharystii dziękujemy Wam –  Drodzy Kapłani za Waszą obecność na naszej trudnej drodze odnajdywania istoty życia.

Życzymy Wam bożej radości, aby towarzyszyła w każdym dniu kapłańskiej posługi, wielu życzliwych serc ludzkich, gotowych przyjść z pomocą w głoszeniu Dobrej Nowiny, dużo sił w pokonywaniu ludzkich słabości i przeszkód życiowych, ogromu łask Bożych, mocy Ducha Świętego oraz Opieki Matki Bożej.
Niech Duch Święty nie opuszcza Waszych serc, a Boski Zbawiciel prowadzi po pięknej, choć niełatwej drodze powołania dla ludu Pana.

Żadne słowa nie są w stanie wyrazić jak wielką, często niedostrzegalną wartość mają Wasze modlitwy i starania, słowa i gesty.
Dzisiaj chcemy wyrazić wdzięczności za Waszą posługę!!!

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administacji i obsługi, uczniowie i rodzice.